Dzień Dziecka 2021 cz. I – ALPAKI i PRZYJACIELE oraz duże bańki mydlane

Z okazji rozpoczącie obchodów Dnia Dziecka 2021, do Punktu opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana Kraina” na spotkanie z dziećmi przybyły alpaki: Maurycy, Chico, Pablo i Amaro. Maluchy nie omieszkały pokarmić zwierząt marchewką – ich  przysmakiem oraz poprzytulać się do tych „żywych maskotek”. Prowadzący zajęcia zapewnili również dodatkową atrkację dla dzieci w postaci dużych baniek mydlanych. Każde dziecko otrzymało również ‚alpakomagnes’ do samodzielnego ozdobienia…

Alpaki to zwierzęta o spokojnej i łagodnej naturze. Nie wykazują agresji, dlatego wzbudzają tak dużą sympatię szczególnie wśród dzieci. Są inteligentne i ciekawe otoczenia, a przy okazji łatwo się uczą. Mają bardzo miękkie oraz przyjemne w dotyku futro, które jest hypoalergiczne, co stanowi atut dla alergików. Ich uroczy wygląd, który sprawia, że nie sposób się nie uśmiechnąć oraz ich pozytywne usposobienie jest idealne dla usprawnienia rozwoju człowieka, dlatego coraz chętniej wykorzystywane są do alpakoterapii.

 

PS. Część zdjęć z fotorelacji pochodzi spod rąk mamy Zuzi. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować za propozycję uwiecznienia tych chwil profesjonalnym aparatem.