By piąć się w górę! (cz. 2)

Pomimo, iż głównym zadaniem takich Punktów opieki jak nasz jest – jak sama nazwa mówi – opieka nad dziećmi, to opiekunowie dzienni chętnie wychodzą poza te ramy przygotowując dla dzieci szereg kreatywnych zabaw, atrakcji i zajęć na co dzień, co zawsze stanowi dla nas wartość dodaną. Zdobycie dodatkowej wiedzy, kwalifikacji i umiejętności jest niezwykle ważne by doskonalić się zawodowo. W trosce o jak najwyższy poziom opieki sprawowanej nad dziećmi w naszym Punkcie, personel „Zaczarowanej krainy” w minioną niedzielę wziął udział w warsztatach w ramach Animacji Przedszkolnej i Żłobkowej wg. najwyższych stnandardów Federacji IAC. To było niesamowite doświadczenie! Szkolenie w formie kursu obejmowało m.in.:

– wesołe zabawy integracyjne dla najmłodszych (z rekwizytami i bez);

– zabawy poranne czyli tańce a’la zumba dla najmłodszych i rytmika;

– logorytmika – ciało jest muzyką;

– zabawy sensoryczne i kreatywne – tworzenie kreatywnych pomocy dydaktycznych czyli coś z niczego;

– różne formy teatrzyków;

– zabawy relaksacyjne i masażyki – rozluźnienie po całym dniu w żłobku, nauka świadomej relaksacji, relaksujące opowiadania dla dzieci;

– eksperymenty dla najmłodszych.

To już nasze kolejne szkolenie – tym razem z zakresu poszerzenia warsztatu praktycznego w pracy z dziećmi w wieku żłobkowym. Ukończenie go poparte certyfikatami okazało się świetnym zastrzykiem pomysłów i inspiracji, a dodatkowym plusem był – poza wiedzą merytoryczną – jego praktyczny charakter.