Ciastolinowy zawrót głowy!

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Oj nie! Nieprawda! Mimo, że to lipiec i aura nie sprzyja dziecięcej aktywności na zewnątrz, to „Zaczarowana kraina” zawsze znajdzie na to jakiś sposób! 🙂

Zabawa masą plastyczną to doskonały pomysł na efektywne spędzanie czasu z dziećmi. Jedną z odsłon takiej masy obok plasteliny czy masy solnej jest właśnie ciastolina, którą dzieci wręcz uwielbiają. Niby niepozorna, a jednak kryje w sobie wiele zalet. Nie dosyć, że uspokaja i działa terapeutycznie, to ma korzystny wpływ na wzmocnienie mięśni dłoni poprzez ugniatanie, wykrawanie, rolowanie, ściskanie – to świetne ćwiczenie manualne. Nauka podstawowych barw i pochodnych ze zmieszanych kolorów? Jak najbardziej! Do twórczej zabawy potrzebne są tylko palce i fantazja – reszta dzieje się sama.

Radość tworzenia i pobudzona wyobraźnia to elementy niezwykle ważne dla rozwoju dziecka. Zapraszamy do galerii zdjęć, by podejrzeć jak maluchy z Punktu opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina” uczestniczą w „ciastolinowych” zajęciach.