DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA – 18 stycznia 2019r.

18-go stycznia swoje wielkie święto obchodzi nikt inny, jak dobrze nam wszystkim znany Kubuś Puchatek – kultowa postać literatury dziecięcej. Powieść „Kubuś Puchatek” opowiada o wyjątkowych przygodach ze Stumilowego Lasu. Pojawiają się w niej (oprócz Kubusia Puchatka) takie postacie jak Prosiaczek, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Królik, Kangurzyca i jej Maleństwo, Tygrysek i wreszcie Krzyś – najlepszy przyjaciel Misia. 

O scenariusz pełnego wrażeń dnia w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina” zadbały ciocia Karolina i Ewelina. Rozpoczęliśmy od urodzin Kubusia Puchatka. Dzieci przygotowały dla niego tort z mega-klocków a potem wyruszyły w drogę do Misia, lecz musiały pokonać na niej wiele przeszkód np. przejść po kamieniach (duże puzzle piankowe rozłożone na podłodze), wejść do ciemnego lasu (krzesła z rozwieszonymi kocami), przejść po kładce tak, by nie wpaść do rzeki (zjeżdżalnia), odnaleźć rój pszczół (nagranie odgłosu roju pszczół schowane w basenie z kulkami) a na końcu uprzątnąć bałagan zrobiony przez wiatr w spiżarni Królika (drewniane warzywa i owoce rozrzucone po podłodze). Finalnie Maluchy szczęśliwie dotarły do domu Kubusia Puchatka (namiot), gdzie czekali już Tygrysek, Kłapouchy i oczywiście KUBUŚ PUCHATEK. Kropką nad „i” dzisiejszego dnia były kolorowanki w roli głównej z naszym bohaterem dnia.

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic więc dziwnego, że doczekał się swojego święta, które – warto nadmienić – zbiega się z dniem urodzin pisarza Alana Milne’a, autora przygód Misia o małym rozumku 🙂