Dzień Kubusia Puchatka czyli „puchatkowe” zabawy starszaków.

18 stycznia swoje wielkie święto obchodzi nikt inny, jak tylko dobrze nam wszystkim znany Kubuś Puchatek. Dzień rozpoczęliśmy od listu od Kubusia Puchatka, z którego dzieci dowiedziały się, że muszą ruszyć w drogę po śladach zostawionych przez Misia i trafić do słoiczków z miodem, ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy prawidłowo wykonają zadanie.

Pierwsze ślady doprowadziły dzieci do słoiczka zawierającego pierwsze zadanie czyli odgadywanie zagadek dotyczących Kubusia Puchatka. Drugi słoiczek informował o zadaniu, które polegało na odtworzeniu ruchem treści rymowanki i tak np. dzieci masowały się po brzuszkach na słowa „kocham miodek”. Kolejne  ślady Kubusia Puchatka doprowadziły dzieci do słoiczka z miodem, do którego przyczepiony był kolejny list od Kubusia Puchatka. Z jego treści wynikało, że muszą wrócić do sali, bo tam Miś ukrył słoik z ostatnim już – zadaniem specjalnym. Co to było? MIODOWA UCZTA, czyli samodzielne smarowanie wafli miodem, które dzieci ze smakiem zajadały niczym Kubuś Puchatek. Na koniec zabawy dzieciom zostały wręczone „puchatkowe medale”za udział we wspaniałej zabawie. 

Maluszki z grupy „Wesoła farma” też świętowały dzień Kubusia Puchatka, czego efektem są prace plastyczne w tematyce naszego dzisiejszego bohatera. Obrazki pięknie się prezentują  na tablicy w „Zaczarowanej krainie”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *