Dzień policjanta – 24 lipca!

Czym zajmują się policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu…to treści, które w przeddzień Dnia Policjanta poznały maluchy z Punktu opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina”. Milusińscy mogli posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie w sposób bardzo przystępny uczyli jak bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, jak bawić się bezpiecznie w domu i na placu zabaw. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się atrybuty policjanta takie jak: kajdanki, gwizdek, „lizak” oraz czapka…a także radiowóz, do którego dzieciaki mogły wejść i poczuć się niczym prawdziwi policjanci i policjantki. Nie obyło się też bez drobnych upominków w postaci emblematów odblaskowych, na których zamieszczone są numery alarmowe na policję, pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Dzieci ze starszych grup nie omieszkały też zadać funkcjonariuszom kilku pytań.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie dla dzieci, które na długo zostanie w ich pamięci. Za wizytę w Punktach opieki serdecznie dziękujemy przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji tj. pani Dorocie Słomkowskiej oficerowi prasowemu Komendanta Powiatowego a także panu sierżantowi Mateuszowi Garstce – tacie Frania uczęszczającego do Punktu opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina” grupa ‚Wesoła farma’, który mimo dnia wolnego od pracy zagościł dziś u nas w policyjnym mundurze, za co w sposób szczególny jesteśmy wdzięczni.

 Z okazji Dnia Policjanta wszystkim funkcjonariuszom życzymy pomyślnych interwencji i tego, by po każdej z nich wracali cali i zdrowi do domu 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *