DZIEŃ RODZINY 2019!!! – fotorelacja

24 maja 2019r. to szczególny dzień w naszym kalendarzu – oznacza jedno a mianowicie „DZIEŃ RODZINY”, czyli festyn stworzony specjalnie dla najmłodszych i ich rodzin, który powoli staje się już naszą tradycją. W tym roku do organizatorów imprezy oprócz MOPS – Punktu opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina” i „Bajkowy zakątek” dołączył też Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”. Jak na DZIEŃ RODZINY przystało na wszystkie przybyłe dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. 

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości przez Kierownika MOPS w Gostyninie p. Renatę Zagórską. Życzenia dobrego humoru i wspaniałej zabawy złożyła również zastępca Burmistrza Miasta Gostynina p. Halina Fijałkowska oraz Przewodniczący Rady Miasta Gostynina p. Andrzej Reder, wręczając na ręce koordynatorów i kierownika małe upominki dla dzieci uczęszczających do Punktów.  DZIEŃ RODZINY 2019 uznaliśmy za oficjalnie otwarty, kiedy żywe maskotki Myszka Minnie i Minionek rozwiązali wstęgę na ogromnym pudle a kolorowe balony napełnione helem wyleciały do nieba. 

Nastąpił moment, kiedy znany naszym wszystkim dzieciom z prowadzenia rytmiki w Punktach wujek Krzysio przejął mikrofon i zachęcił wszystkich przybyłych gości – tych dużych i tych małych – do wspólnej zabawy. A było z czego wybierać! M.in. propozycje ‚Zakątka Odkrywców’ tj. wesoły clown i nauka sztuki kuglarskiej dla najmłodszych, warsztaty mydlane – wyrób mydełek, warsztaty ‚misiowe’ i szycie własnego misia, szalony naukowiec i widowiskowe eksperymenty z użyciem suchego lodu i nie tylko, pokaz baniek mydlanych – wielkich i małych, a dla odważnych zamykanie w bańkach. Ponadto nasi opiekunowie dzienni stworzyli i prowadzili: salon fryzjerski i malowanie włosów, kącik malowania buziek, studio tatuażu, loterię fantową, modelowanie balonów, salon piękności z użyciem pachnących lakierów dla dzieci NumNoms, stację „Gel a Peel” do tworzenia żelowej biżuterii, kąciki zabaw a w nich m.in. giga klocki, koń na biegunach, malowanie kredkami a także malowanie farbami na folii stretchowej. Mało tego miasteczko samochodowe z jeździkami i sygnalizacją świetlną oraz możliwością zdobycia pierwszego prawa jazdy. Pokaz Taekwondo i rozgrywki piłkarskie gostynińskiego Mazura młodego pokolenia także cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nie lada atrakcją były szaleństwa na dmuchanych zamkach i zjeżdżalni. Policyjny radiowóz i wóz strażacki były również do dyspozycji dzieci, które ochoczo zwiedzały ich wnętrza. Wisienką na trocie w tym roku była możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w Fotobudce z efekaktami specjalnymi ;-).

Po wszystkich aktywnościach podczas Dnia Rodziny przyszedł czas, by uzupełnić spadek energii i ustawić się w kolejkę po watę cukrową i popcorn 😉 Na wszystkich przybyłych gości czekał również słodki poczęstunek – cukierki i wypieki rodziców naszych „żłobkowych dzieci” a także grillowe pyszności spod rąk samego szefa kuchni warszawskiej restauracji „Głodomory” Michała Kłosia. A dla najmłodszych dodatkowo uwielbiane przez wszystkie dzieci lodowe kaktusy.

Opiekunowie dzienni włożyli wiele pracy i całe serce, by każdy wyszedł z imprezy zadowolony i uśmiechnięty. Cieszą nas bardzo wszystkie Państwa wyrazy uznania, które tak licznie do nas napływają.

Dziękujemy Państwu za przybycie i już teraz zapraszamy za rok!!!