FESTIWAL DYNI – 29 października

Dziś w Punkcie Opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina” było baaaaardzo pomarańczowo. Jesień to sezon na dynię, stąd i u nas ‚FESTIWALU DYNI’. Wśród dzieci i opiekunek ubranych na pomarańczowo a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się prawie jak na dyniowej grządce 😉

Ciocia Ewelina i Karolina przygotowały dla dzieci ciekawy scenariusz zajęć. Na początek maluchy wybrały się na jesienny spacer do lasu. Zbierały tam do koszyczków grzyby i liście, które rozwiał wiatr. Leśna droga zaprowadziła ich w końcu do dyniowego pola – tu z dyń wyrosły nie tylko uśmiechnięte buzie, ale i Minionki, bałwanek Olaf, myszki Minnie czy przyjazny pajączek. Dzieci zapoznały się bliżej z dynią – bohaterką dzisiejszego Święta. Mogły ją dotknąć, obejrzeć, posłuchać smacznych opowieści. Nie zabrakło też świetnej zabawy z balonami, chustą animacyjną i dyniową foto-budką. Kolejnym zadaniem dla dzieci było wyszukiwanie pomarańczowych elementów w pudełku z różnościami. Na zakończenie starszaki wykonały wspólną pracę plastyczną w formie wyklejanej dyni z dyniowych pestek, a maluszki kolorowały talerzyki papierowe farbami i naklejały figury geometryczne wpasowujące się w charakterystykę przedstawiającą dynie ozdobne.

Zachęcamy do ich podziwiania u nas na miejscu 🙂

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wkład w organizację „FESTIWALU DYNI”, a także p. Joannie Patek – mamie Zuzi – za uwiecznienie dzisiejszego dnia na kliszy.