Język angielski dla najmłodszych!

Nie ma lepszego czasu na rozpoczęcie nauki języka obcego niż okres do 3 roku życia dziecka, gdyż dzieci w tym czasie najłatwiej przyswajają wymowę. Maluchy uczą się języka obcego w podobny sposób, w jaki nauczyły się języka ojczystego – poznają język angielski słuchając go i bawiąc się nim zupełnie nieświadomie (nie wkuwając słówek). Głównym założeniem takich zajęć jest wprowadzanie szkrabów w świat języka angielskiego poprzez zabawę, taniec, grę i śpiew. Dzieci osłuchują się z językiem oraz poznają proste słowa i zwroty angielskie przy pomocy używanych na co dzień rekwizytów oraz za pomocą wierszyków, rymowanek, gier, zabaw i piosenek.

Dzięki wykształceniu i przygotowaniu dydaktycznemu cioci Renaty – opiekuna dziennego w „Zaczarowanej krainie” oraz pomocy cioci Kasi z grupy „Kraina Baśni”  możliwym dziś było poprowadzenie dodatkowych zajęć z języka angielskiego dla dzieci z naszego Punktu opiekiPrawie wszystkim naszym maluchom z „Zaczarowanej krainy” znane są zajęcia z j. angielskiego (które na prośbę rodziców prowadzone były przez osobę zewnętrzną i odbywały się w całym roku szkolnym poza okresem wakacyjnym), dlatego dziś po dłuższej przerwie z przyjemnością wykorzystały dotychczas poznane słówka i nauczyły się dodatkowych zwrotów i piosenki.

Na początek wszyscy przywitali się z misiem Teddy’m, który przypomniał dzieciom angielskie nazwy zabawek, którymi najchętniej bawią się w Punkcie np.: this is a doll, this is a ball, this is a car, this is a bag, this is a Teddy bear…itd. po czym w rytm angielskiej piosenki „Old Mc Donald had a farm” zatańczyły w kółeczku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *