Obchody Dnia Poczty Polskiej i Listonosza!

18 października to Dzień Poczty Polskiej (Listonosza)!

Obchody tego dnia w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina” przygotowały ciocia Renata i Kasia a jednym z jego punktów było zaproszenie Listonoszy z Gostynińskiego Urzędu Pocztowego, którzy w bardzo interesujący sposób opowiedzieli Dzieciom o swojej pracy m.in. o tym kto to jest listonosz i co to jest poczta, co to jest znaczek pocztowy, jak zaadresować list i jaką drogę musi przebyć, aby dotarł do adresata – dużą atrakcją dla Dzieci była możliwość samodzielnego przybicia stempla i naklejenie znaczka na kopertę. Milusińscy mogły obejrzeć z bliska mundur pocztowca, logo Poczty Polskiej, no i oczywiście wszystkim znany atrybut listonosza – ogromną torbę, w której listonosz nosi listy. Maluchy miały też okazję przymierzyć czapkę listonosza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec wizyty Goście obdarowali Dzieci słodkimi upominkami oraz kolorowankami w tematyce pocztowej.

Dzień Listonosza to wyjątkowy dzień, który ma na celu wyróżnienie niełatwej pracy dzielnych doręczycieli i doręczycielek, którzy regularnie zmagać się muszą nie tylko z kaprysami pogody, ale również ich adresatów. Listonosze doczekali się nawet znanej na całym świecie bajki, opowiadającej o niezwykłych przygodach Pata i jego przyjaciela kota.

Serdecznie dziękujemy Listonoszom Pani Agnieszce Jasiakiewicz oraz Panu Dawidowi Torno za odwiedziny w naszym Punkcie i ciekawe spotkanie. Życzymy samych sukcesów w pracy i bardzo przyjaznej pogody!

🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *