SENSORYCZNiE zaczarowane BYSTRZAKI – podsumowanie Lutego 2020

Przesypywanie, mieszanie, zabawa rączkami – ta aktywność z pewnością wzbudziła duże zainteresowanie Bystrzaków. Dzieci podczas sensorycznej zabawy z ryżem preparowanym zamieniły się w poszukiwaczy skarbów. Zadaniem małych „ciekawskich” odkrywców było za pomocą zmysłu dotyku odnaleźć, rozpoznać i zgadnąć jakie skarby zostały ukryte na ich dnie. Ogromną przyjemność sprawił dzieciom udział w sensorycznych walentynkach. W tym dniu królował kolor czerwony, a motywem przewodnim zajęć były sensoryczne serduszka. Nie mogło zabraknąć  zapachowych świeczek, olejków eterycznych, kul musujących, a także baloników w kształcie serduszek. Było miło, przytulnie, a zaproponowane senso-zabawy poszerzyły świat przyjemnych, sensorycznych doznań naszych Bystrzaków. 

Mimo, że za oknem śniegu i mrozu brak – zimowa pora jest dobrą okazją do twórczych zabaw. Na chwilę nasze wspaniałe Bystrzaki stały się badawcami , eksperymentując z samodzielnie wykonanym lodem. Malowanie kolorowymi kostkami lodu było dla dzieci nowością i niezwykłą atrakcją. Lodowe farby były zimne, śliskie i roztapiały się w dłoniach dzieci, a na kartkach dzieci powstały niepowtarzalne abstrakcje.

Biała poświata w całej sali oraz na twarzach i ubraniach dzieci to szczegół mogący świadczyć o tym jak sporo frajdy i radości sprawiła dzieciom mączno-cukrowa zabawa, która pobudzała zmysł dotyku i czucia głębokiego, stymulowała do pracy małą motorykę, ale także uwolniła spontaniczność i ekspresję dzieci. 

Podczas wszystkich spotkań Bystrzaki po raz kolejny udowodniły, że ich wyobraźnia jest nieograniczona. Zachęcamy wszystkich rodziców na kontynuację kreatywnych senso-zabaw ze swoimi pociechami również w domu.