Światowy Dzień Piłki Nożnej – 10 grudnia

Światowy Dzień Piłki Nożnej został ustanowiony przez ONZ i obchodzony jest co roku 10 grudnia. Piłka nożna dla wielu z nas to nie tylko zwykła gra, ale często także styl i rytm życia. Głównym celem Światowego Dnia Piłki Nożnej jest popularyzacja tej dyscypliny sportu i promowanie pokoju, przyjaźni, równości i zdrowego trybu życia.

Dziś w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina” mieliśmy piłkarski dzień. Dzieci ubrały się na sportowo… a nawet wiele z nich przyszło w strojach piłkarskich. Ciocia Iza i Natalia były dziś naszymi głównymi rozgrywającymi 😉 i przygotowały dla dzieci wiele atrakcji m.in. rozgrzewkę sportową, zabawę STRZELAMY GOLA, pogadankę o podstawowych atrybutach piłkarza z użyciem plakatów, strojów piłkarskich, flagi Polski, szalików klubowych, piłek oraz gra PIŁKARZYKI. Zwieńczeniem dzisiejszych zajęć była kolorowanka tematycznie nawiązująca do dzisiejszego dnia.

O popularności gry zdecydowała przede wszystkim jej uniwersalność i dostępność. Do gry w piłkę nożną nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, wystarczy piłka, wygodne buty i kawałek murawy. Taki dzień jak dziś ma na celu promować pokój, przyjaźń, równość i zdrowy tryb życia.