Światowy Dzień Ziemi!

Idea troski o naszą planetę łączy wszystkich ludzi niezależnie od wieku, dlatego warto już od małego zachęcać nie tylko do ochrony środowiska, ale i kontaktu z naturą. 

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypadający na 22 dzień kwietnia, to najważniejsze w roku ekologiczne święto, często poświęcone akcjom dotyczącym: segregacji śmieci,  oszczędzania prądu, wody, dwustronnego drukowania itp. My zaproponowaliśmy dzieciom nieco inną formę celebrowania tego dnia – wyszliśmy na zewnątrz, by nieopodal na zielonym skwerku przy pomocy opiekunów dziennych zorganizować warsztaty doniczkowo-kwiatowe. Maluchy pękały z dumy mogąc poczuć się jak prawdziwi ogrodnicy – zakasały rękawy i wzięły na warsztat czarnoziem, wodę i bratki, by zasadzić je w doniczkach, po czym przeszły po okolicy w mini-przemarszu z transparentem „Dzień Ziemi”, aby wszystkim wszem i wobec głosić co dziś świętujemy! Z zaproszenia do tej inicjatywy skorzystali również koledzy i koleżanki z „Bajkowego zakątka”, bo przecież im więcej rąk do pracy, tym lepiej ;-).

Od dziś kolorowe doniczki pięknie zdobią nam wejście do Punktu, a w „Zaczarowanej krainie” powstał nawet kwiatowy balkonik 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *