Wizyta w Bibliotece czyli Dzień Bibliotekarza i Bibliotek!

W ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek – który przypada na 8 dzień maja i jednocześnie jest rozpoczęciem XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – dzieci z Punktu opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina” wybrały się do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie. Niestety z powodu kapryśnej pogody wcześniejsze wyjście musiało zostać przełożone, ale jak mówi znane przysłowie – co się odwlecze, to nie uciecze! 🙂

Wizyta w Bibliotece okazała się świetnym wstępem do niedługo planowanej wycieczki do ZOO. Ciocia Grażynka nie dosyć, że zapoznała dzieci z półkami wypełnionymi książkami i opowiedziała nieco o miejscu jakim jest Biblioteka, to jeszcze czytała dzieciom wiersze Jana Brzechwy m.in. „Dzik”, „Żyrafa”, „Struś”, „Słoń”, „Krokodyl” i „Papuga. Czytanie wierszy zakończyło się mini quizem – na pytania dotyczące bezpieczeństwa i właściwego zachowania się w ZOO maluchy chętnie odpowiadały. 

Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły Bibliotekarce ręcznie wykonaną kartkę z najlepszymi życzeniami i podziękowaniami za poświęcony nam czas i tak miłe przyjęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *