Wizyta w Straży Pożarnej czyli Międzynarodowy Dzień Strażaka!

Święto Strażaków i Straży Pożarnej od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienin patrona tej grupy zawodowej tj. św. Floriana i przypada na 4 maja. Z tej okazji dzieci z Punktu opieki nad dziećmi do lat 3 „Zaczarowana kraina” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyninie, by zbliżyć się nieco do tajników pracy Strażaka. Na „pierwszy ogień” dzieci udały się do sali edukacyjnej OGNIK – strefy multimedialnej, gdzie prowadzone są zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w celu kształtowania już od małego świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Maluchy miały możliwość założenia kasków i strojów strażackich, by dosłownie i w przenośni wejść w skórę prawdziwego Strażaka :-).

Dużą atrakcją było zaproszenie dzieci do specjalnego pomieszczenia, gdzie na własne oczy mogły zobaczyć symptomy pożaru – gorące od ognia drzwi, dym wydobywający się z piecyka i kuchni oraz sprzęt AGD z prawdziwego pożaru domu zrobiły na zwiedzających nie lada wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki było zejście do garaży, skąd wyjechał na zewnętrzny parking wóz strażacki. Dzieci mogły dokładnie go obejrzeć i usiąść w jego kabinie. Zapoznały się ze sprzętem strażackim i próbowały nawet lać wodę z węży. Wisienką na torcie był pokaz Strażaków na wysięgniku strażackim.

Dzisiejszy dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci maluchów. Strażakom serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *